ОКП 1 И ОКП2 – Обавештење

Poštovane kolege i studenti,

obzirom na trenutne epidemiološke mere, kao i činjenicu da se mora ograničiti ulazak studenata u Nastavne baze Katedre za hirurgiju sa anesteziologijom, kada je u pitanju nastava iz Osnova kliničke prakse 1 i 2, ista se mora odvijati isključivo u dežurstvima.

Šefovi nastavnih baza dobijaju na vreme spisak studenata koji će vežbati osnove kliničke prakse 1 i 2 kod njih. Treba da naprave raspored tako da po tri do četiri studenta najviše budu raspoređeni kod jednog asistenta ili docenta. Sekretarice nastavnih  baza treba da istanku raspored studenata prema asistentima i docentima na kome će biti navedeno kada da se jave svom asistentu radi dogovora kada treba da se pojave na vežbama. Pri tome se mora voditi računa da nikako više od tri do četiri studenta ne budu u svlačionicama u isto vreme. U prilogu su brojevi telefona sekretarica nastavnih baza kojima se radi dodatnih informacija mogu javiti studenti.

OKP 1

Vežbe su skraćene na pola sata, pa će se tako tri sata boravka na klinici za OKP1 pet puta u toku semestra, ili 5 sati tri puta u toku semestra smatrati kao održane vežbe. Kartoni studenata moraju biti kod asistenata i vreme provedeno na vežbama registrovano. Na kraju poslednje vežbe potpisuje se u indeks da je održana nastava, predavanja 0, vežbi 30, ostalo 0. Naknadno će biti izdato obaveštenje vezano za način polaganja kolikvijuma koji će najverovatnije na kraju ovog semestra biti u vidu testa. Izrada praktikuma je u toku.

OKP 2

Vežbe su skraćene na pola sata, pa će se tako 4 sata boravka na klinici za OKP1 pet puta u toku semestra, ili 5 sati četiri puta u toku semestra smatrati kao održane vežbe. Kartoni studenata moraju biti kod asistenata i vreme provedeno na vežbama registrovano. Na kraju poslednje vežbe potpisuje se u indeks da je održana nastava, predavanja 0, vežbi 40, ostalo 0. Naknadno će biti izdato obaveštenje vezano za način polaganja kolikvijuma koji će najverovatnije na kraju ovog semestra biti u vidu testa. Izrada praktikuma je u toku.

Ono što je izuzetno važno, to je da studenti moraju biti kompletno presvučeni, moraju imati bele pantalone i majice, na nogama kaljače, maske i kape, a vizire im obezbeđuje fakultet (takav je dogovor dekanskog kolegijuma). Studentima se mora obezbediti mesto za presvlačenje. NE SME SE DOZVOLITI rad u civilnoj odeći i zbog pacijenata i zbog studenata. Nakon završetka vežbi moraju spakovati svoju uniformu. Preporuka je da je odmah operu do sledećih vežbi  i oprati je do sledećih vežbi. Ovo je jedini način da se spreči širenje kovid infekcije u bolnicama i među studentima.

Situacija je vanredna, pa molim sve za strpljenje i razumevanje. Posete u bolnicama su i dalje zabranjene i zato je preporuka da na odeljenjima do 20 kreveta ne bude više od tri studenta u jednom trenutku.

Koordinator nastave OKP 1 i 2

Prof. dr Danica Grujičić